נעים להכיר, מבנה דוד חשמל

נעים להכיר, מבנה דוד חשמל

לרוב האנשים בבית קיים דוד חשמל לחימום המים במקלחת. אנשים רבים נתקלים בכל מיני תקלות בדוד החשמלי ולא תמיד יש להם מושג היכן התקלה, בעיקר כי אינם יודעים איך בנוי הדוד החשמלי ומהם החלקים שלו.

בכתבה הבאה נדבר על מבנה דוד חשמל, כך שלפעם הבאה שתזמינו טכנאי יהיה לכם מושג על מה הוא מדבר. 

 

למה כדאי לכם להכיר את רכיבי מבנה דוד חשמל?

דוד החשמל זו מערכת ביתית מרכזית המאפשרת לכם לחמם את המים עבור המקלחת. המערכת נחשבת לאמינה מאוד והיא נשארת תקינה לאורך זמן. לעיתים רחוקות אתם תיתקלו בבעיות במערכת הדוד הקשורות בחימום לא מספק של המים או מצב שבו הדוד לא מחמם כלל.

מכיוון שמערכת זו נמצאת בשימוש יום יומי, ודאי תזמינו טכנאי דיי מהר. אבל האם תדעו לומר לטכנאי מה הבעיה? האם תדעו שהטכנאי באמת מצא את התקלה? האם תדעו להעריך את מחיר החלק שהוחלף? כנראה שהתשובה לשאלות אלו היא לא. הכרות עם מבנה דוד חשמל תאפשר לכם לקבל מושג על תיקון הדוד שלכם.

כמו כן כדאי שיהיה לכם מושג על סוגי התקלות האפשרויות, תוכלו לקרוא על כמה מהן בקישור הבא: https://pakahom.com/heater-does-not-heat/electric-heater/.

 

מהם הרכיבים המרכיבים את דוד החשמל?

לכל דוד חשמלי יש ארבעה רכיבים מרכזיים. הרכיב הראשון הוא מיכל המים בו מרוכזים המים החמים עבור המקלחת שלכם. מיכל המים עשוי מפלדה והיא מצופה בעזרת אמייל או בטון לצורך בידוד ומניעת חלודה. כיום עדיף לבחור במיכל מים שמצופה באמייל. הרכיב השני הוא גוף החימום.

גוף החימום נמצא בתחתית מיכל המים והוא עשוי לרוב מנחושת או נירוסטה. בעבר הוא היה עשוי מברזל, אך כיום כבר לא משתמשים במתכת זו למטרה זאת. גוף החימום בדוד החשמלי עובד באמצעות חוט להט. הרכיב השלישי הוא התרמוסטט. זהו הרכיב ששומר על הטמפרטורה הקבועה של המים.

הרכיב האחרון שמצוי רק בחלק מן הדודים הוא מאיץ החום ותפקידו לעזור בחימום מים מהיר יותר. כל הרכיבים חשובים למהלך התקין של חימום המים עבור המקלחת שלכם.

 

תקלות אבנית במבנה דוד חשמל

תקלת האבנית היא התקלה הנפוצה ביותר במבנה דוד חשמל. כאשר מים מתחממים תוצר הלוואי שלהם הוא אבן.

ככל במצטברת יותר אבן והיא הופכת לחזקה יותר, כך היא מונעת חימום יעיל של המים ולפעמים אף גורמת לשריפה של גוף החימום, דבר המונע חימום מים באופן כללי.

את האבנית ניתן להסיר לבד במידה והיא אינה חזקה מידי. מספיק לקחת מטלית לחה עם מעט חומץ, לנגב בכל תקופה קצרה. אם האבן חזקה מידי, מומלץ להזמין איש מקצוע שיודע לטפל בנושא. 

 

לסיכום, הכרות עם מבנה דוד החשמל שלכם בבית יעזור לכם להבין היכן נמצאת התקלה, מה צריך להחליף וכמה זה עשוי לעלות לכם. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
צוות האתר

צוות האתר