השתלת עור בפנים במקום בוטוקס – האם יש חיה כזו?

השתלת עור בפנים במקום בוטוקס - האם יש דבר כזה

מהו טיפול בבוטוקס?

העור שלנו ובמיוחד עור הפנים לא נשאר מתוח וחלק לכל החיים. עם הזמן ועם הזדקנות העור מופיעים עליו קמטים וקמטוטים וגם כפלי עור באזור המצח, הגבות, העפעפיים והצוואר. הסיבה לכך היא למעשה הירידה בקולגן שנמצא בעור והאלסטיות שלו. מה שנוצר לרוב הוא עור פנים פחות צעיר ואסתטי ממה שהכרנו בצעירותנו. חלקנו ירצו לטפל בפגמים אלו וליצור מראה צעיר יותר. אחת הדרכים המקובלות בשנים האחרונות היא השימוש בבוטוקס. הבוטוקס הוא חומר אשר מכניסים לתוך העצב בעור הפנים והוא גורם לכך שלא יהיה קשר בין העצב לסיבי השריר. בשל חוסר הקשר שיווצר, לשריר לא תהיה תגובה של כיווץ וכך ימנעו הקמטים אשר נוצרים מההבעות של שרירי הפנים.

מהו טיפול בהשתלת עור בפנים?

השתלת עור עד לא מזמן הייתה נעשיית במקרים של ניתוחים שהשאירו צלקות עמוקות באזורים שונים בעור או כוויות נרחבות בדרגה גבוהה. למעשה היו לוקחים עור מאזורים בריאים בגופנו ומשתילים אותם באזורים המצולקים. כיום, לאחר שהבינו כי בוטוקוס הינו חומר רעיל אשר מונע את הבעות הפנים הטבעיות, החלו לראות באותם קמטים עמוקים סוג של צלקת בעור אשר ניתן לטפל בה בעזרת השתלת עור ממש כמו שעושים בטיפול בצלקות נרחבות בגוף. ביצוע ניתוח השתלת עור בפנים מיועד כיום גם כאשר רוצים להסיר נגע מסוים אשר עלול להיות סרטני. זו דרך נהדרת לשמור על אסתטיות של העור באופן טבעי.

למה השתלת עור עדיפה על בוטוקס?

השתלת עור תמיד תהיה עדיפה על הבוטוקס. הבוטוקס הוא חומר רעיל אשר הורס את הקשרים בין העצבים לשרירים ומוחק את הבעות הפנים. לעומת זאת, בהשתלת עור משתמשים ברקמות עור אשר דומה ככל האפשר לעור אשר קיים באזור הפנים. התוצאות של ההשתלה נראות טבעיות מאוד והבעות הפנים נשארות כשהיו. כמו כן, יש המון ניסיון כיום בכל הנושא של השתלות עור וגם ידע נרחב מניתוחים שנעשו על אזורי עור נרחבים עבור צלקות באזורים אחרים בגוף.

איך מתבצעת השתלת עור בפנים?

כאשר עושים השתלת עור למעשה לוקחים פיסת עור מאזור בריא בגוף ואותו משתילים לאזור הפגום. את ההשתלה תמיד עושים מעור של המטופל עצמו על מנת שהשתל לא ידחה. את הניתוח מבצעים בהרדמה בדרך כלל והניתוח כולל שני חלקים. בחלקו הראשון יבצעו הסרת עור בריא מאזור השוק או הירך ובחלקו השני יבצעו הצמדה של עור זה אל האזור הפגום. את ההצמדה יתפרו ויכסו בתחבושות אשר ספוגות בחומרים אנטיביוטיים למניעת זיהום. התחבושות יוסרו רק לאחר שהעור השלים את הבראתו בשני האזורים, גם באזור ממנו נלקח העור וגם באזור בו ביצעו את ההשתלה. לאחר הניתוח חשוב מאוד במשך השנה לדאוג לשים על האזור קרם עם מקדם הגנה גבוה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
צוות האתר

צוות האתר