הבהרת כתמי העור באמצעות לימון – מדריך פרקטי לביצוע

הבהרת כתמי העור באמצעות לימון - מדריך פרקטי לביצוע

מהם כתמי עור?

כתמים בעור הם למעשה איזו שהוא שינוי בגוון העור הרגיל שלנו בחלקים שונים של עור הפנים ועור הגוף. אלו יכולים להיות כתמים בהירים יותר מגוון העור שלנו או כהים יותר. הסיבות להופעת כתמים בעור הן מרובות. אלו יכולים להיות כתמים אשר מופיעים כתוצאה משינוי הורמונאלי של הגוף בגיל ההתבגרות אצל נערים ונערות או אצל נשים בהריון, כתמי שמש כתוצאה מחשיפה לא מוגנת לאורך זמן או אפילו כתמים אשר נוצרים עם הגיל בעקבות חשיפה של שנים לקרינת השמש. הכתמים בעור יוצרים גוון שאינו אחיד ומעבר לכך שהם מסוכנים לעיתים, הם גם יוצרים מראה עור שאינו חלק ורענן.

איך ניתן להימנע מכתמי עור?

רבים מן הכתמים בעור שיוצאים לרובנו הם כתוצאה מנזקים של השמש ומתורשה. לשנות את התורשה של העור שלנו, כנראה שזה יהיה קשה, אך לנסות ולהימנע מחשיפה מרובה לשמש זה בהחלט משהו שאנו יכולים לשלוט בו. על מנת לעשות זאת נכון, עליכם לדאוג קודם כל למקדם הגנה גבוה ולמרוח אותו כאשר אתם יוצאים מהבית. חשוב בעניין זה לשים לב כי בארץ שלנו גם בחורף יש שמש ומריחת מקדם הגנה גבוה חשובה גם בעונה זו. דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא להצטייד בקיץ בעיקר בכובע רחב שוליים אשר מגן על עור הפנים שלכם ותמיד לדאוג לשתיה מרובה של מים אשר שומרת על איזון המים בתאי העור.

איך לימון יכול לעזור בהבהרת כתמי עור?

שימוש בלימון להבהרת כתמים בעור הרבה פעמים נחשב לתרופת סבתא, אך למעשה אם נחקור את הסגולות של הלימון נגלה שהוא מכיל חומצות מסוימות, ויטמין סי וריכוז גבוה של נוגדי חמצון אשר יש לכם תכונות של הבהרת נקודות וכתמים כהים על העור כמו כן, הן שומרות על עור בריא וצעיר. אחת החומצות היותר יעילות בתוך הלימון להבהרת הכתמים היא החומצה הציטרית אשר תכונותיה החזקות הן הלבנה ולכן בתחום הקוסמטיקה משתמשים בה רבות. אך אם אתם מעוניינים להשתמש בחומצה ציטרית באופן טבעי להבהרת כתמים כהים בעורכם, תוכלו בהחלט לעשות זאת בעזרת הלימון. איך תעשו זאת? מיד תדעו.

מה הדרך הטובה ביותר להבהרת הכתמים בעזרת הלימון?

יש מספר דרכים בהן ניתן להשתמש בלימון להבהרת הכתמים. אפשרות אחת היא לסחוט לימון לתוך קערה, למרוח ישירות על הכתם ולחכות כחצי שעה שלאחריה תשטפו את המקום במים פושרים. אפשרות נוספת היא לייצר קרם משתי כפות של מיץ לימון ושתי כפות של סוכר ולמרוח אותן על העור מספר פעמים בשבוע למשך כ-10 דקות. חשוב לשים לב, לכל אחד מאיתנו יש סוג עור שונה, לעיתים הלימון יכול להשפיע על העור שלנו בצורות אחרות, לכן לפני שאתם עושים בו שימוש קבוע, מומלץ לנסות אותו באזור צדדי ולראות שאינכם מפתחים תגובה אלרגית כלשהי או אדמומיות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
צוות האתר

צוות האתר