דיני משפחה: מהם? ומתי עלינו להתייעץ עם עורך דין?

דיני משפחה

בישראל ובעולם יש המון סוגים של משפחות. משפחה יכולה להיות זוג הורים ממין שונה או ממין זהה והיא יכולה להיות גם משפחה שבה יש רק הורה אחד.

מה שדומה בין כל סוגי המשפחות זה החיבור בין האנשים שמרכיבים את המשפחה ולעיתים חיבור זה לא פשוט.

לא פעם קיימים סכסוכים במשפחה בין אחים ובין בני זוג ויש גם משפחות שסכסוכים מתרחשים גם מחוץ למשפחה הגרעינית ומתפשטים למשפחה המורחבת. בכתבה הבאה נדבר במי ניתן להיעזר בעת סכסוך במשפחה.

 

מהם דיני משפחה?

דיני משפחה זהו למעשה תחום ידע מתוך הדיסציפלינה של עולם המשפטים. בתחום זה נכללים כל אותם הדינים הקשורים בסכסוכי משפחות שעלולים לצוץ.

אלו יכולים להיות גירושים, סכסוכי רכוש במשפחה, סכסוכי ירושה ועוד אפשרויות שאת רובם מכירים רק מומחים בתחום שנחשפו בלימודיהם למקרים שקרו או שהיו עדים למקרה כזה.

מי שמתעסק בתחום של דיני משפחה הוא למעשה עורך דין משפחה מקצועי שהתמחה בתחום ויכול לספק מקור מידע מקצועי ואפשרות לעזור ביישוב הסכסוכים.

 

למה כדאי להיעזר בעורך דין מומחה לדיני משפחה?

סכסוכים במשפחה הם סיטואציות לא נעימות שמביאות להמון ריבים, אמירה של מילים קשות, אלימות פיזית לפעמים ועוד שלל סוגים של סיטואציות שלאף אחד לא נעים להיות בהן. כל צד מתבצר בעמדה שלו וקיים קושי אמיתי לסיים את הפרשה בצורה טובה ונעימה.

לפעמים צד שלישי שיודע לשקף את הדברים בצורה נכונה שמתחשבת באינטרסים של כולם, יכול לעזור להגיע לפשרה, זה תפקידו של העורך דין ולכן מומלץ במקרים אלו לפנות לאחד כזה במקום להישאר בעמדות הלא נעימות של הסכסוך. 

 

איך בוחרים עורך דין לדיני משפחה?

כשבוחרים עורך דין לדיני משפחה יש לבחון מספר פרמטרים. הפרמטר הראשון הוא החיבור לעורך הדין. עליכם להרגיש בנוח על מנת לספר לו בצורה מדויקת את פרטי המקרה גם אם זה קורה במהלך מפגש עם הצד הנוסף בסיפור.

הפרמטר השני הוא הניסיון בתחום. חשוב לבדוק איזה ניסיון יש לעורך הדין בתחום והאם עסק במקרים דומים למקרה שהאדם הגיע איתו.

כך לדוגמא, במשרד עורך דין ישראלי בן יאיר, מתמחים בכל הקשור לדיני משפחה ומכירים מקרים רבים שנצברו במשך השנים. בעזרתם ניתן להגיע לפשרה שתהיה מוסכמת על כל הצדדים.

 

האם ניתן לפנות לכל עורך דין, גם כזה שאינו עוסק בדיני משפחה?

כל עורך דין שמסיים את לימודיו ניגש להתמחות במשרד מסוים שעוסק בתחום מסוים. עורך דין שעוסק בנדל"ן יהיה פחות בקיא בתחום של דיני משפחה.

הוא מכיר את התחום באופן כללי, אך לא התמחה בו ולא היה עד למקרים מהתחום והפתרונות שלהם. לכן, כאשר יש ליישב סכסוך משפחתי מומלץ לפנות רק לעורך דין שעוסק בדיני משפחה, הוא המומחה הראוי והנכון עבורכם.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
צוות האתר

צוות האתר