בריאות הרגל: איך מסירים את העור הקשה בכף הרגל?

בריאות איך מסירים את העור הקשה בכף הרגל

נזקי השמש גם בעור כף הרגל

ארץ ישראל התברכה במזג אויר חם ושמשי ברוב ימי השנה. כאשר מזג האויר חם יש לנו נטיה לבלות ללא נעליים בים, בבריכה, בבית ובחצר ביתנו. האויר החם והחום של הקרקע שורפים את אזור כף הרגל ומייבשים את העור. עם הזמן נוצרים סדקים והתעבות של העור. שכבות רבות של עור כף הרגל, בעיקר באזור העקב, מתייבשות ויוצרות שכבה עבה של עור קשה שאם לא מטפלים בו הוא הופך לנוקשה יותר ויוצר כאבים בהליכה ממושכת וחוסר אסטטיות. במצב כזה סביר שנרצה לטפל בתופעה כמה שיותר מהר. במאמר זה אנו נסביר מה ניתן לעשות כדי להימנע מעור קשה בכף הרגל ובאילו דרכים ניתן להסיר אותו במידת הצורך.

מה ניתן לעשות כדי למנוע תופעה של עור קשה בכף הרגל?

הדבר הראשון שניתן לעשות כדי למנוע עור קשה בכפות הרגליים הוא לדאוג ללכת עם נעליים כאשר אתם יוצאים מחוץ לביתכם. הנעליים ישמרו עליכם מהקרקע הלוהטת וימנעו שריפה של כפות הרגליים. בנוסף, דאגו לנעול בימים חמים נעליים פתוחות שיאווררו את כפות רגליכם לאורך היום ומידי פעם רעננו אותם בערב בגיגית עם מים פושרים למשך כרבע שעה ומירחו קרם או שמנים שמרככים את העור. מעבר לכך, התאים בעור שלנו זקוקים למים על מנת להיות חיוניים. אחד הדברים שמונעים התייבשות של העור הוא שתייה מרובה של מים בייחוד בימים חמים.

איך תסירו את העור הקשה בדרך הקלה ביותר

עור קשה מצטבר אצלנו גם בכפות הרגליים וגם סביב האצבעות. כאשר עושים טיפול הסרת עור קשה בכפות הרגליים, חשוב לדאוג לכל האזורים אשר נכללים בכף הרגל. להסרת העור יש שלבים מדויקים שכדאי לעשות על מנת להסיר עור קשה באופן נכון. תחילה דאגו להסיר את הלק על הציפורניים. בשלב השני השרו את הרגליים בגיגית של מים חמים למשך עשר דקות. תפקידם של המים החמים הוא לרכך את העור ולהכין אותו להסרת העור הקשה בקלות. ניתן להוסיף לגיגית המים שמן עץ התה אשאר עוזר למנוע פטרת. על מנת להסיר את העור הקשה, מומלץ להיעזר בקרמים שתפקידם להמיס את הקשה ולהסיר אותו בעדינות בעזרת משייף עור עדין.

מתי לפנות לטיפול קוסמטי רפואי?

לטיפול קוסמטי – רפואי בעור כף הרגל אנו נפנה כאשר אנו סובלים מפטרת או אקזמות. פטריות ואקזמות ידועות בהתפשטותן ומצריכות טיפול מקצועי. חוסר טיפול בבעיה לאורך זמן תגרום להתפשטותה לאיזורים נוספים, לגרד עז, אדמומיות, קילופים וריחות לא נעימים. אם אתם שמים לב שאתם סובלים מתופעות אלו פנו לרופא עור וטיפול קוסמטי מקצועי אשר יעזור לכם בבעיה לאורך זמן. כל ניסיון לטפל בבעיות אלו בעצמכם עלול להחמיר את המצב ולגרום להתפשטות התופעה.

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
צוות האתר

צוות האתר