בקיצור: מהם יתרונות וחסרונות של ניתוח עודף עור

בקיצור מהם יתרונות וחסרונות של ניתוח עודף עור

ממה נוצר עודף עור?

עודפי עור זו בעיה שאנשים רבים נתקלים בה במשך החיים. גופנו עשוי מתאי שומן, תאי שריר ותאי עור. תאי העור שלנו מושפעים מתאי השומן, כאשר אלו מתרוקנים, נותרים לנו תאי עור שנמתחו. תאי העור בצעירותם הם אלסטיים ויש להם יכולת להיתהדק בהתאם למתיחה של העור, אך ככל שהשנים עוברות הם מאבדים מהאלסטיות שלהם. מצבים של השמנה או הריון מצריכים מהעור להימתח בצורה קיצונית וכאשר אנו יורדים במשקל או יולדים העור שאיבד מהאלסטיות שלו לא תמיד חוזר למצבו הקודם. כך למעשה נוצרים לנו עודפים של עור אשר לעיתים נראים פחות אסטטיים.

האם ניתן לשפר את המצב באמצעות פעילות גופנית?

ספורט הוא תמיד טוב לצורך שמירה על עור הגוף. במידה והירידה שלכם במשקל הינה מתונה ולא מהירה ודרסטית, ספורט בהחלט יוכל לעזור במצב זה. כאשר עושים ספורט למעשה מחזקים את תאי השריר ואחוזי השומן נשרפים בהדרגה. בכל מקרה מומלץ מאוד להיעזר במדריך כושר אשר יעזור להכווין אתכם ויתכנן לכם תכנית אימונים נכונה ובריאה כדי להגיע למטרה. אם הירידה שלכם במשקל היא דרסטית ומהירה, נניח כמו לאחר ניתוח קיצור קיבה, לא תמיד תצליחו להיפטר מכל עודפי העור בעזרת ספורט וכאן סביר להניח שתעזרו בניתוח של הסרת עור עודף.

מה היתרונות של ניתוח עודף עור?

ניתוח הסרת עודפי עור הוא ניתוח פשוט מאוד כיום. מטרת הניתוח היא ליצור מתיחה של הבטן בעזרת הסרה של תאי עור עודפים ותאי שומן. בישראל זה נחשב לניתוח קצר עם אחוזי הצלחה גבוהים. כמו כן, התוצאות לרוב נשמרות לאורך זמן. כחלק מן הניתוח ניתן לשאוב אזורי שומן בעייתיים ולרוב מתבצע גם הידוק של שרירי גב הבטן, דבר אשר יוצר מראה יפה ואסתטי. חתך הניתוח נעשה מתחת לקו התחתונים, כך שלא רואים את הצלקת כאשר חושפים את הבטן. הצלקת היא קטנה ולא מורגשת ברוב המקרים. הניתוח גם יוצר מראה אסתטי וגם עוזר ליציבה בשל הידוק השרירים.

מה החסרונות של ניתוח עודף עור

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח להסרת עודפי עור יש סיכונים. אם לדוגמא אתם נוטלים בשגרה שלכם כדורים מסוימים כמו אספירין, יכולה להיות לכם נטייה לדמם באופן מוגבר לאחר הניתוח. כמו כן, אנשים בעלי עודף משקל חמור עלולים לסבול לאחר הניתוח מבעיות נשימתיות ולכן לא תמיד יסכימו לנתח אותם. מעבר לכך, טרם הניתוח תידרשו במשך תקופה להקפיד על דיאטה מסוימת על מנת ליצור מצב מאוזן לגוף ברגע הניתוח. כמו שאתם מבינים יש כאן הכנות רבות. לאחר הניתוח עליכם לדעת כי כל עליה במשקל תשנה את צורת הבטן שלכם. לאחר הניתוח תצטרכו ללכת עם חגורת בטן לתקופה קצרה ואתם עלולים לחוות כאבים, שטפי דם, בצקות ונפיחות.

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
צוות האתר

צוות האתר